„Winter Rally 2018“ netikėtumas: absoliučioje įskaitoje lygiosios, tačiau laimėjo B.Vanago ekipažas

Netikėtai žiemišką šeštadienį Utenos apylinkėse startavo „Winter Rally“.
Prie starto linijos čia stojo 27 ekipažai. Tiesa, po pirmojo išbandymo jų liko mažiau.

Penktadienį per bandomuosius važiavimus purškė lietus ir kai kuriuos greičio ruožus pripildė vandens, visgi šeštadienį spustelėjo šaltukas ir visus kelius nuklojo baltas sniegas. Sąlygos ne pačios palankiausios, mat net Vytautas Švedas, startavęs pirmuoju numeriu, minėjo, kad šlapias sniegas jam nepadės. Apie kardinaliai pasikeitusias sąlygas kalba ir ralio teisėjai.

Benediktas Vanagas ir Mindaugas Čepulis po finišo pasakojo, kad paskutiniame ralio greičio ruože pralaimėjo Giedriui Notkui ir Daliui Strižanui būtent tiek, kiek pirmavo absoliučioje įskaitoje. „Laikai idealūs – lygiosios tūkstančiosiomis sekundės dalimis. Tik FIA taisyklės, numatančios, kad lygiųjų atveju laimi tas ekipažas, kuris yra greitesnis pirmajame greičio ruože, lėmė mūsų pergalę“, – kalbėjo B.Vanagas.

Visi ralio rezultatai – paspaudus čia.

Lietuvos ralio čempionato įskaitoje važiuojančių dalyvių rezultatai – čia. 

2018 m. Lietuvos automobilių ralio čempionato rezultatai po I etapo

Šaltinis – D.Sergijenko (15min.lt portalas), nuotrauka – Aliaus Koroliovo/ 15min.lt
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/autosportas/winter-rally-2018-ziemiskos-sestadienio-lenktynes-prasidejo-trimis-stogais-25-917034


Gustas Grinbergas: nenoriu būti panašus į kažką, noriu būti geriausias

Gustas Grinbergas – Lietuvos, Lenkijos ir Italijos ROK kategorijų kartingo nugalėtojas, taip pat 2016 metų pasaulio ROK Junior II vietos laimėtojas – tai tik kelios, pačios didžiausios, šio sportininko pergalės. Lenktynininkui dar tik 14 metų, tačiau jis jau užsibrėžęs didelių planų ateičiai, vienas jų – nugalėti Le Mans 24h lenktynėse. Gustas nuosekliai dirba, kasdien treniruojasi ir prižiūri savo mitybą tam, kad varžybų dieną startuotų pilnai pasirengęs – rezultatai kalba patys už save. Sportininkas sutiko prisidėti prie LASF iniciatyvos, kuria siekiama paskatinti domėtis automobilių sportu ir pristatyti jaunąją lenktynininkų kartą, ir papasakojo savo istoriją.

Kaip susidomėjai automobilių sportu?

Automobilių sportu susidomėjau gana paprastai – mano tėtis dažnai vykdavo į lenktynes ir mane pasiimdavo kartu. Kadangi nuo mažens stebėjau besivaržančius automobilius – tai natūraliai man tapo pačiu įdomiausiu užsiėmimu.

Kodėl iš daugelio autosporto šakų pasirinkai būtent kartingus? Kuo ši sporto šaka išskirtinė?

Daugelis sportininkų savo karjerą pradeda būtent nuo kartingų, todėl man net nekilo klausimų, kurią autosporto šaką pirmiausiai rinktis. Kartingai puikiai išugdo lenktynininkus. Čia išmokstame pasirinkti tinkamus važiuoklės ar variklio nustatymus, trajektorijas, lenkimus ir pan. Kartinge viskas vyksta greičiau, nei F1 lenktynėse, todėl geriausi pasaulio pilotai neretai sėda į kartingus, kad pagerintų savo įgūdžius. Su daugybe F1 lenktynininkų ir pats esu susitikęs kartingų trasose.

Lietuvoje kartingai dažnai laikomi vaikų-paauglių sporto šaka, po kurios jau persėdama į „rimtas“ mašinas. Koks tavo požiūris šiuo klausimu?

Žinoma, kad kartingų trasose daugiausia vaikų ir paauglių, bet tai tikrai nėra tik jų sportas. Pasaulio čempionatuose, OK ir KZ klasėse, nugali lenktynininkai, kuriems yra net ir virš 30 metų, tai įrodo, kad amžius nėra riba. Kartingas – geriausia automobilių sporto mokykla, be kurios konkurencingas dalyvavimas automobilių sporte neįmanomas.

Pernai išbandžiau lenktyninį „Lexus“ Parnu trasoje, Estijoje. Gaila, mažokai laiko turėjome, bet man labai patiko, o ir komanda buvo patenkinta. Gali būti, kad šis sezonas man bus paskutinis, kai profesionaliai lenktyniausiu kartingu, nes sulaukiau pakvietimų iš Formulės 4 komandų. Taigi, kitas mano žingsnis turbūt bus ten.

Ką manai apie kartingų padėtį Lietuvoje: jie sulaukia pakankamai susidomėjimo ar dar ne visai? Ką būtų galima patobulinti, kad susidomėjimas šia sporto šaka augtų?

Mano nuomone, Lietuvoje kol kas trūksta susidomėjimo kartingų sportu. Būtent dėl to ir neturime daug lenktynininkų, kurie dalyvauja Lietuvos kartingų čempionate. Pastarieji metai buvo nykūs, tačiau tikiu, kad pasikeitus kartingo federacijos prezidentui, čempionatas ir vėl atgims. Kartingo bendruomenė dabar tikrai vieninga, siekia bendro tikslo, o darbų rezultatai matosi jau dabar – žiemos taurėje startuoja kur kas daugiau jaunų lenktynininkų nei ankstesniais metais. Labai didelį susidomėjimą sukėlė ir pernai Kaune vykusios lenktynės „Rimo Grand Race“. Kauniečiams nereikėjo specialiai važiuoti į trasas, nes kartingus jie matė savo miesto gatvėse.

Dar yra kur stengtis, tačiau viskas pamažu keičiasi į gerąją pusę.

Kokias savybes tau išugdė autosportas?

Automobilių sporto dėka išsiugdžiau gebėjimą gerai ir iki galo atlikti darbą esant sudėtingoms psichologinėms bei fizinėms sąlygoms.

Kaip kovoji su įtampa, patiriama varžybų metu ar po jų? Kas sunkiausia šiame sporte?

Bandau negalvoti apie tai, kas gali nutikti blogo. Visą energiją skiriu mintims apie tai, kaip dar „nušlifuoti“ kelias šimtąsias trasoje ir puikiai startuoti.

Daug lenktyniauji ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kas tau yra geriausias poilsis?

Vienareikšmiškai – sportas.

Kiek paprastai užtrunka ir kaip atrodo tavo pasiruošimas varžyboms?

Varžyboms ruošiuosi visus metus, daug dirbu sporto salėje – tinkamas fizinis pasiruošimas labai padeda lenktynių metu. Varžybų dieną viskas gana paprasta: atsikeliu, šiek tiek užkandu, ir – į trasą. Stengiuosi atvykti likus bent jau valandai iki pirmo važiavimo pradžios, kad turėčiau laiko ramiai persirengti, panagrinėti savo vakarykščius duomenis. Prieš pajudant į priešstartinę zoną būtinai padarau apšilimą ir nueinu į tualetą. Visą treniruočių ar varžybų dieną geriu tik vandenį (jokių saldžių gėrimų!), dažniausiai valgau makaronus arba vištieną. Jei labai išalkstu, užkandžiauju vaisiais ar dribsnių batonėliais.

Tavo manymu, kiek procentų sėkmingo rezultato sudaro: talentas, sunkus darbas ir aplinkybės?

Viskas kartu – jei nors vieno iš šių dedamųjų nebus – tai nebus ir rezultato.

Kokius lūkesčius esi sau išsikėlęs autosporte?

Mano tikslas – nugalėti Le Mans 24h lenktynėse.

Kas tave labiausiai motyvuoja siekti aukštumų?

Siekis parodyti savo sugebėjimus kitiems.

Tu – Lietuvos, Lenkijos čempionatų ir Italijos ROK kategorijų nugalėtojas – ką tau reiškia šie pasiekimai? Kokius dar savo didžiausius laimėjimus išskirtum?

Visi pasiekimai suteikia motyvacijos kovoti dėl dar aukštesnių rezultatų. Asmeniškai man, didžiausias laimėjimas – 2016 metų ROK Junior pasaulio II vietos nugalėtojo vardas.

Kaip vertini savo praėjusį, 2017 metų, sezoną? Kokių tikslų esi išsikėlęs 2018-tiems metams?

2017 metų sezonas buvo labai permainingas. Prieš sezoną išsikeltų tikslų tikrai neįgyvendinau 100 proc., tačiau esu patenkintas. Vos per plauką pavyko nugalėti pačiose konkurencingiausiose Italijos ROK Junior varžybose, o užsieniečiai ten labai retai triumfuoja. Pasiekti rezultatai padėjo patekti ir į gamyklinę BirelART komandą, su kuria dalyvausiu 2018 metų sezone, kuris man jau prasidėjo. Šiuo metu esu Italijoje ir ruošiuosi pirmosioms sezono varžyboms. Tikslas – nugalėti pasaulio kartingų čempionate, o sezono pradžioje užlipti ant podiumo WSK serijos varžybose.

Ar turi autoritetų, į kuriuos stengiesi būti panašus? Jei taip, kas jie?

Nenoriu būti panašus į kažką, noriu būti geriausias. Jeigu kalbėtumėme apie mėgstamiausius lenktynininkus, tai išskirčiau Fernando Alonso. Man labai patinka jo vairavimo stilius ir tai, kaip jis sugeba iš savęs ir automobilio išspausti maksimalų rezultatą.


Lietuvos Kartingo federacijos konkursas padangų tiekimui Lietuvos kartingo čempionato dalyviams

Lietuvos kartingo federacija skelbia padangų tiekimo konkurso reikalavimus ir sąlygas 2018-2019 metų Lietuvos Kartingo čempionato dalyviams.

Padangų tiekimo konkurso reikalavimai ir sąlygos 2018-2019 metų Lietuvos Kartingo čempionato dalyviams

Konkursą organizuoja:

Asociacija Lietuvos kartingo federacija (toliau – LKF),

Įmonės kodas 191976944

Žemaitės 6-518, Vilnius

Atsakingas asmuo – Karolis Razas – generalinis sekretorius

Tel. +370 61840002, lkf@kartingas.lt

LKF informacija


Savaitgalį Latvijoje įvykusiame „Rally Alūksnė 2018“ – gausios lietuvių pajėgos ir puikūs rezultatai

Šį savaitgalį, sausio 19-20 dienomis Alūksnėje prasidėjo ne tik Latvijos ralio čempionatas, bet ir Lietuvos ralio sprinto sezonas. Žiemos ir sniego išsiilgę dalyviai iš viso Pabaltijo rinkosi Latvijoje vedami skirtingų tikslų: vieni siekė pergalių savo čempionatuose, kiti – ralio įskaitoje, o dar vieni į Latviją vyko kaip į gerą treniruotę prieš jau kitą savaitgalį Utenoje įvyksiantį „Winter rally 2018“.

Penktadienį, po administracinės komisijos ir susipažinimo su trasa dalyvių jau laukė pirmieji du greičio ruožai. Tiesa, juose startavo tik Latvijos ralio čempionate ir pilnoje ralio įskaitoje važiuojantys dalyviai.

Sudėjus visas „Rally Alūksnė 2018“ renginyje vykusias įskaitas, ralyje buvo galima išvysti virš 100 dalyvių, tarp kurių – 19 ekipažų iš Lietuvos. Be Latvijos ralio čempionato, vyko Estijos ralio čempionatas bei Lietuvos ir Latvijos ralio sprinto čempionatų įskaitos.

„Rally Alūksnė 2018“ ir Latvijos ralio čempionato įskaitoje penktadienį startavo trys ekipažai iš Lietuvos: Vytautas Švedas su Žilvinu Sakalausku („Juta Racing“ komanda), puikų rezultatą Suomijoje prieš savaitę pademonstravęs Martyno Samsono ir Mindaugo Varžos ekipažas („Samsonas Motorsport“ komanda) ir Vytautas Požerinis su Arūnu Jarašiumi, atstovaujantys „ASK Autorikona“ klubą. Deja, po pirmų dviejų penktadienį įvykusių greičio ruožų, Martyno Samsono ir Mindaugo Varžos ekipažas su „BMW M3X“ kovos šeštadienį nebetęsė. Kaip teigė komandos šturmanas Mindaugas Varža, „Deja, mašinos susitvarkyti nepavyko. Iš pirmo žvilgsnio atrodė „nieko tokio“, bet paskui paaiškėjo labai daug smulkmenų, kurias reikia neskubant pašalinti norint, kad mašina būtų pilnoj kovinėj parengty. Kaip bebūtų, mūsų tikslas buvo ir yra „Winter rally“. Manau, ten pabandysim būt stipresni ir geresni, „skardos“ –  tikrai taisomas dalykas.“

Tuo tarpu, V.Švedo ir Ž.Sakalausko ekipažas su „Mitsubishi Lancer Evo IX“ bendroje ralio įskaitoje finišą pasiekė 11 vietoje absoliučiai ir užėmė trečiąją vietą „LRC2“ įskaitoje. V.Požerinis ir A.Jarašius su „Mitsubishi Lancer Evo VIII“ finišavo 24 pozicijoje absoliučiai ir trečioje „LRC1“ įskaitos vietoje.

Šeštadienį ralio įskaitoje dalyvaujantys ekipažai toliau rinkosi taškus, o sprinto čempionatų dalyviai tik ruošėsi startui: visų dalyvių laukė 6 greičio ruožai ir apie 60 „ralinių“ kilometrų. Pirmosios šeštadieninės ralio atkarpos metu, avariją patyrė naujasis šiais metais ralio dalyvių „duetas“: Egidijaus Gelūno ir Ričardo Baubino ekipažas („Autoralio“ komanda). Dėl technikos pažeidimų jiems teko iš ralio pasitraukti. Priešpaskutinio greičio ruožo metu dėl techninių gedimų iš ralio pasitraukė dar du lietuvių ekipažai: K.Vitas su T.Klimašausku (ZASK „Akseleratoriaus“ komanda), važiavę „Opel Astra“ automobiliu bei J.Simaškos ir A.Kropo ekipažas su „BMW 328“ („Mažeikių ASK“ klubas).

Bendroje Latvijos ir Lietuvos ralio sprintų įskaitoje geriausią rezultatą pademonstravo R.Steponavičiaus bei E.Globytės ekipažas su „BMW M3“ automobiliu („GSR Motorsport“ komanda): jie finišą pasiekė būdami antroje vietoje absoliučiai ir pirmoje „2WD“ klasės įskaitoje. Kaip po ralio teigė ekipažas, „tai buvo kompaktiškas, smagus ir puikiai suorganizuotas ralis“. Trečioje vietoje absoliučiai liko V.Požerinio ir A.Jarašiaus ekipažas, „4WD“ įskaitoje užėmęs antrąją vietą ir nusileidęs tik lyderio vietą užsitikrinusiam M.Švarcs – Švampāns ir A.Lūkins ekipažui iš Latvijos.

Jau kitą savaitgalį Utenoje ralio mėgėjų ir profesionalų laukia ir pirmasis Lietuvos ralio čempionato etapas. Daugiau apie būsimą ralį, pramogas žiūrovams bei informaciją apie trasas galima rasti organizatorių interneto svetainėje https://www.winterrally.lt/. Tuo tarpu, visus ralio, įvykusio Latvijoje, rezultatus, galima rasti čia: http://autorally.lv/?l=5&m=4&r=160.

Inga Juškevičiūtė

Nuotraukos – Alfonso Rakausko


Veteranų lenktynėse spartą diktavo jaunoji viešnia

Savaitgalį net septynios dešimtys dalyvių panoro išbandyti jėgas tradiciniame, daugiau nei keturis dešimtmečius gyvuojančiame automobilių sporto veteranų turnyre, vykusiame Kauno rajone, šalia Aleksandro Stulginskio universiteto esančioje slalomo aikštelėje. „Šios lenktynės, garsėjančios kaip kalėdinis slalomas, vyksta prieš naujuosius, tačiau besniegė žiemos pradžia paskatino kiek palūkėti ir pakviesti veteranus išbandyti jėgas į žiemiškas, sniegu padengtas trasas – tokias, kokiose jie lenktyniavo gražiausiais savo jaunystės metais“, – kalbėjo varžybų direktorė Audrutė Jonkienė.

Kvietimo dukart kartoti nereikėjo. Varžybas organizavusi Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija kartu su Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) senjorų komitetu ir partneriais – Lietuvos automobilių, Kauno automobilininkų bei Lietuvos „Porsche“ klubais – susilaukė net 70 paraiškų. Susigrumti su tituluotais veteranais panoro ir dvi – Kauno technologijos bei A. Stulginskio universitetų – studentų komandos, kurių viena dailiosios lyties atstovė pateikė didžiausią šių lenktynių siurprizą.

Garbūs veteranai nešykštėjo plojimų A. Stulginskio universiteto atstovei, devyniolikmetei Daugvilei Vaičiulytei, aplenkusiai daugiau nei šešias dešimtis vyrų ir visas savo varžoves moteris. Daugvilė visiems vienodą trasą įveikė greičiausiai, per 0.43,98 sek., o studentės užfiksuoto rezultato pagerinti jau nepavyko niekam. Veteranų lenktynėse sėkmė tikrai neatsuko nugaros moterims. Sporto senjorių grupės nugalėtoja Jonė Aleksynaitė absoliučiai čempionei pralaimėjo tik 6 sekundes ir aplenkė antrosios vietos laimėtoją Meilę Pumerytę ir trečiąją prizininkę Laimą Sukich.

„Greitos moterų sekundės šįkart tikrai stebina, – pripažino lenktynėms vadovavęs sporto komisaras, Tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos direktorius Romualdas Mažuolis. – Dailiosios lyties atstovės sniegu padengtoje aikštelėje pernelyg nespaudė akceleratoriaus pedalo, todėl išvengė bereikalingų prabuksavimų ir tuščiai nešvaistė sekundžių“. Bene atkakliausia kova virė sporto meistrų veteranų grupėje, kurioje varžėsi 50-60 m. amžiaus dalyviai. Net du sportininkai – šešiasdešimtmetį šventęs Alfredas Štaras ir Mindaugas Karklys užfiksavo absoliučiai vienodą rezultatą – 0.55,90 sek. ir abu džiaugėsi laimėję antrąsias vietas.

Šioje grupėje pergalę šventė daugelio slalomo varžybų nugalėtojas ir prizininkas Aurimas Onuškevičius, distancijoje sugaišęs 0.55,25 sek. Greičiausiai šią trasą įveikė Almantas Jacevičius, tačiau gauta 5 sek. bauda jį nustūmė net į septintąją vietą. Antrojoje sporto meistrų veteranų grupėje (nuo 61 iki 70 m.) varžėsi net 16 dalyvių, o didžiausia sėkmė čia lydėjo 63-ejų Algirdą Endriukaitį, įveikusį trasą per 0.56,05 sek. Antrąją vietą iškovojo metais vyresnis Mindaugas Marcinkevičius (0.56,41 sek.), o trečiąją – antrojo prizininko bendraamžis Regimantas Bindokas (0.56,46 sek.).

Palydėtas žiūrovų ir kolegų aplodismentais į slalomo trasą išvairavo automobilį ir vyriausiasis šių lenktynių dalyvis, 84-erių Vladislovas Šermukšnis. Jis finišavo antras, o garbų veteraną čia pranoko tik dvejais metais jaunesnis sporto meistras Algirdas Rymonis, savo kolekcijoje saugantis ir garbingiausią trofėjų – Lietuvos respublikos Prezidentės taurę. Sporto veteranų teisėjų grupėje varžėsi ir geriausieji šalies automobilių sporto arbitrai. Čia atskirose amžiaus grupėse sėkmę lydėjo Arvydą Kačiuką, Albiną Andrašiūną, Vladą Juozą Petrauską ir Olegą Krikštanį.

Grupių nugalėtojai apdovanoti buvusių bendražygių lenktynių trasose atminimo taurėmis, kurias įsteigė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, LASF prezidentas Romas Austinskas, Lietuvos automobilių klubas, AB „Kauno grūdai“, daugkartinis šalies čempionas Ramūnas Čapkauskas ir kiti automobilių sporto meistrai bei organizatoriai. A.Stulginskio universiteto ilgamečio dėstytojo, prodekano, docento, LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus atminimo taurę iškovojo A. Onuškevičius, A. Rymonis džiaugėsi vieno seniausių šalyje ralio „Kauno ruduo“, šių metų rugsėjį pažymėsiančio garbingą 45- metų gyvavimo sukaktį, pirmojo laimėtojo Romo Jakučionio atminimo taure, o Arūnas Adomaitis iškovojo vieno veteranų sportinio sąjūdžio pradininkų Vidmanto Čiutelės taurę.

Ilgus metus vadovavusio Sigito Alesiaus atminimo taurė įteikta Arvydui Komliauskui, o Romo Barkausko – A. Kačiukui. Iljos Ostrovskio taurę laimėjo Tadeušas Teras, o nusipelniusių sporto meistrų Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimo taurę – A. Endriukaitis.  Komandinėje veteranų slalomo įskaitoje pergalę šventė Vilniaus komanda, pranokusi Kauno ir Kauno rajono senjorus.

Nugalėtojų ir prizininkų pagerbtuvių ceremonijoje pasveikinti ir apdovanoti sportininkai bei automobilių sporto organizatoriai, šventę garbingas sukaktis. Jubiliatus Marijoną Vasiliauskienę, Danielių Saukevičių, Sigitą Janušką, Antaną Stankevičių, A. Štarą, Saulių Kazėną ir Edviną Pagirską sveikino Kauno rajono meras V. Makūnas, LASF prezidentas R. Austinskas, Lietuvos automobilių klubo prezidentas Rolandas Dovidaitis, LASF senjorų komiteto pirmininkas Evaldas Torrau, sukaktuvininkų artimieji ir bendražygiai.

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos

Pranešimas – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“


Svarbi LASF SVO komiteto informacija

2018 m. sausio 17 d. įvyko LASF Saugaus varžybų organizavimo komiteto posėdis. Atsižvelgiant į tai, kad SVO reglamente buvo atlikta labai nedaug pakeitimų, posėdžio metu buvo nuspręsta, kad kasmetiniam SVO seminarui organizuoti, medžiagos yra labai mažai. Asmenys, kuriems bet kuri su saugiu varžybų organizavimu susijusi informacija yra aktuali, gali lengvai ją rasti ir paskaityti: visi atlikti pakeitimai reglamente pažymėti geltona spalva.

Tačiau, jeigu atsirastų asmenų, norinčių seminaro, prašome kreiptis el.paštu svo@lasf.lt.

Posėdžio metu, patvirtintas atnaujintas ženklinimas „Pavojinga zona“. Tačiau, seno dizaino ženklus, kuriuos organizatoriai turi pasigaminę, bus galima naudoti visą 2018 m sezoną.

Su posėdžio protokolu galite susipažinti čia: Protokolas Nr. 2018-1, 2018-01-17

2018 m. Lietuvos automobilių sporto saugaus varžybų organizavimo reglamentas

2018 m. Lietuvos automobilių sporto saugaus varžybų organizavimo reglamentas su visais priedais, pavyzdžiai ir šablonais.

SVOK patvirtintas teisėjų sąrašas (galioja ir 2018 m.).

Jeigu turite klausimų, rašykite svo@lasf.lt .


Į viršų ↑