Prasidėjusi „Aurum 1006 km lenktynių“ registracija atskleidė dalį laukiančių naujovių.

Maratonines automobilių lenktynes rengianti bendrovė „Promo Events“ pradėjo jubiliejinių, 20-ųjų „Aurum 1006 km lenktynių“, vyksiančių liepos 17-20 dienomis, dalyvių registraciją.

Didžiausiu automobilių sporto festivaliu Baltijos šalyse tituluojamos lenktynės tradiciškai bus surengtos mūsų šalies vasaros kurorte Palangoje, kur jos debiutavo 2000 metais ir per visą savo gyvavimo 20-metį nė karto nebuvo pakeitusios lokacijos.  

Sakoma, kas pirmesnis – tas gudresnis. Taip ir čia : anksčiausiai pateikusiems paraiškas dalyvauti lenktynėse jų organizatoriai suteiks įvairių privilegijų, atversiančių galimybę rinktis patogiausias dislokacijos vietas, pagalbinę techniką ir t.t.

Lenktynėms registruojamasi adresu http://racing.lt/lenktynes/1006km/registracija kur, kaip jau įprasta, būtina pateikti pagrindinę informaciją apie ekipą (jos startinis numeris, pavadinimas, komandos licencija ir t.t.).

„Šiemet varžybų registraciją skelbiame kiek vėliau, nes laukia ne eilinės, o jubiliejinės, jau 20-osios „Aurum 1006 km lenktynės“, kurioms ir pasiruošimas išskirtinis, – sako pagrindinis jų organizatorius Darius Jonušis. – Ilgai derinome bei šlifavome sportinį reglamentą, visas naujoves, kurių šiemet bus tikrai daug ir kurios pradžiugins ne tik ekipų vadovus ar pačius sportininkus, bet ir ištikimus renginio žiūrovus“.

Pirmieji nuodugniau susipažinti su naujovėmis turės progą anksčiau pateikę paraiškas.

Lenktynių organizatoriai šiemet pagrįstai iškelia komandos vadovo, kuriam teks ne tik daugiau privilegijų, bet ir gerokai didesnė atsakomybė, vaidmenį.

„Komandos vadovas nuo šiol tampa pagrindiniu atsakingu asmeniu, garantuojančiu, kad jo vadovaujami sportininkai besąlygiškai laikysis lenktynių taisyklių, – sako D. Jonušis. – Jam taip pat patikima visa ekipos lenktynininkų komunikacija su varžybų vadovu, sporto komisarais ir kitais lenktynininkais“.

Keičiamas ir taisyklių paragrafas, kuriame buvo numatyta būtinybė norinčiam startuoti 1000 km maratone turėti bent dvejų lenktynių patirtį.

Iki šiol buvo galimybė šį punktą interpretuoti gana laisvai, todėl kai kurie atstovai formaliai įgydavo tokią lenktynių „patirtį“, užsiregistruodami ir net dalyvaudami dvejose lenktynėse, kurių svarba ir kokybė nė iš tolo neprilygo 1000 km lenktynėms.

„Nuo šiol nebereikalausime tokios dvejų lenktynių patirties, – sako D. Jonušis. – Iš tiesų mus labiau domina sportininko parengtis ir jo kompetencija – gal jis įtemptai treniravosi dvejus metus Lietuvoje ar užsienyje, prižiūrimas bei vadovaujamas rimtų ir atsakingų specialistų, supamas didelę patirtį turinčių kolegų lenktynininkų, todėl puikiai suvokia situaciją trasoje ir nekelia jokio streso nei sau, nei varžovams?“

Tačiau iš visų pretendentų dalyvauti lenktynėse ir toliau bus reikalaujama informacijos ar įrodymų apie įgytą kvalifikaciją. O jei sporto komisarai ja kiek sudvejos, likus ne mažiau nei 20 dienų iki renginio pradžios bus paprašyta savo sugebėjimus įrodyti trasoje.

Maratoninių lenktynių organizatoriai ir toliau daug dėmesio skiria jaunimui, kuris po metų-kitų galėtų kautis dėl pagrindinių apdovanojimų. Todėl šiemet be bendrosios lenktynių įskaitos bei varžytuvių atskirose klasėse bus rungtyniaujama ir individualioje „Junior“ (iki 25 m amžiaus) lenktynininkų įskaitoje.

Bene svarbiausių naujienų rasime kvalifikacinių varžybų taisyklėse.

„Jei iki šiol komandą – atrankos varžybų nugalėtoją – lėmė greičiausias vieno šios ekipos lenktynininko nuvažiuotas ratas, tai nuo šiol kvalifikacinių varžybų laimėtojas bus išaiškinamas pagal dviejų komandos sportininkų greičiausiai nuvažiuotų ratų suminį laiką, – naujovę aiškina varžybų vadovas Gražvydas Smetonis. – Tai reiškia, kad nebeužteks savo gretose turėti aiškų lyderį, kurio pagalba būtų galima iš daugelio situacijų išjoti ant balto žirgo“.

Super Pole (Top 10-tuko) taisyklės nesikeičia. Čia dėl pirmosios pagrindinių lenktynių starto pozicijos ir toliau varžysis vienas greičiausias sportininkas.

Nuotraukos ir tekstas organizatorių


Užuojauta Vytauto Fedaravičiaus šeimai ir artimiesiems

Skaudžią netekties valandą automobilių sporto bendruomenė nuoširdžiai užjaučia Vytauto Fedaravičiaus šeimą ir artimuosius.

Vytautas Fedaravičius gimė 1949 07 19, Kaune. Baigė Kauno 4-tą vidurinę mokyklą, buvo aktyvus visuomenės narys, automobilių sporto meistras, Lietuvos automobilių ralio (1984), Pabaltijo (1981), SSRS (1983 žiemos komandinio ralio; 1984, 7 klasės) čempionas, Lietuvos automobilių klubo prezidentas (1995-96).

Atsisveikinti su velioniu bus galima vasario 23d. ( šeštadienį) nuo 9:00 val. iki 14:00 val. Vilniaus laidojimo namuose (Olandų g. 22, Vilnius). Laidotuvės vyks vasario 23 d. (šeštadienį) 15:30 val. Kauno Petrašiūnų kapinėse.

 


UŽUOJAUTA TADUI VASILIAUSKUI IR JO ARTIMIESIEMS

Skaudžią netekties valandą Lietuvos automobilių sporto federacija nuoširdžiai užjaučia projektų vadovą, atliekantį generalinio sekretoriaus funkcijas netekus mylimo brolio. Užuojauta Tadui ir jo artimiesiems.

Stasys Vasiliauskas bus pašarvotas  „Tylos namai”  šarvojimo salėje, Vaidoto g. 54, Kaunas. Atsisveikinti su velioniu bus galima antradienį (2019-02-12) nuo 10:00val. Laidotuvės vyks vasario 13 d., trečiadienį, Petrašiūnų kapinėse. Urna išnešama 12 val.


PLUNGĖJE VYKS SEMINARAS APIE SPORTINIO AUTOMOBILIO PARUOŠIMĄ

2019 m. vasario 23 d. (šeštadienis) Stoties g. 48, Plungėje esančiose, Plungės miesto stadiono administracinėse patalpose, ASK Tornada kartu su LASF Techninių reikalavimų komitetu organizuoja seminarą apie sportinio automobilio paruošimą varžyboms. Kviečiame sportininkus, mechanikus, varžybų organizatorius atvykti į seminarą, kurį ves LASF techninių reikalavimų komiteto pirmininkas Egidijus Janavičius.

Seminaro dienotvarkė:

11:00 val – Seminaro pradžia

13:00 – 13:30 – Kavos pertraukėlė

13:30 – Seminaras gyvai prie sportinio automobilio

15:30 – Seminaro aptarimas

Daugiau informacijos el. paštu zepciukas@gmail.com, tel. +37065580525


Automobilių sporto pasauliui – elektrošokas.

Hibridinės mašinos ir grynakraujai elektromobiliai jau geras dešimtmetis ne tik atsikratė koncepcinių modelių statuso, bet pamažu tapo vienais pagrindinių eksponatų visose specializuotose   technikos parodose. Visiškai akivaizdu, kad būtent šia linkme evoliucionuoja transporto pasaulis ir kad kol kas jokios kitos alternatyvos rimtai nesvarstomos. Tačiau vos tik kalba pakrypsta apie automobilių sportą, lenktyniniai elektromobiliai pradeda skęsti sarkastiškuose palyginimuose su nealkoholiniu alumi ir pripučiamomis moterimis. Ar tikrai viskas taip keblu, o perspektyvos tokios niūrios? Kada bus galima įvertinti pirmuosius ralio elektromobilius? Gal benzingalviai purkštauja visai be reikalo?

Automobilių sporto elektrifikacija oficialiai prasidėjo 2012-aisiais, kai buvo pristatyti „Formula E“ eskizai ir užsakyta pirmoji didelė bolidų, neturinčių vidaus degimo variklių, partija. Šį projektą nuo pat pradžių lydėjo nemažai skepsio, visgi „Formula E“ sulaukė tiek solidžių automobilių gamintojų bei pasaulinių korporacijų paramos, tiek tituluotų pilotų dėmesio, todėl pastaraisiais metais vykę čempionatai tiesiog tapo dar viena alternatyva klasikinėms F–1 batalijoms. Tiesa, nors elektrinė technika gali pasigirti pakankamai įspūdingais parametrais – 250 kW galia, 280 km/val. maksimaliu greičiu, spurtu iki 100 km/val. per 2,8 sekundės – visgi pervilioti auditorijos iš automobilių sporto karalienės nepavyko. Kas yra kas gana gerai iliustruoja bilietų į varžybas kainos: „Formula E“ kovas tribūnoje galima stebėti paklojus 20 eurų (16 metų nesulaukusiems žiūrovams reginys nemokamas), o norint pasigirti pabuvojus F–1 etape tektų piniginę paploninti maždaug 300 eurų.

Tačiau jei formulių pasaulyje elektrinė revoliucija prasidėjo ir vyko be jokios prievartos, tai kitose lenktynių disciplinose žaisti demokratija FIA neketinama. Antai Pasaulio ralio kroso čempionatas per artimiausius dvejus metus privalės mutuoti iš „World RX“ į EWRX iki 2021-ųjų. Teoriškai šio revoliucinio sprendimo įgyvendinimui numatyti dveji pereinamieji metai, tačiau vienos populiariausių pastarųjų metų automobilių sporto varžybų serijų, vykstančių po FIA vėliava, organizuojančios kompanijos IMG strategai iš dabartinių komandų bei automobilių gamintojų reikalauja iki šių metų kovo 29-osios oficialiai patvirtinti savo įsipareigojimus dalyvauti elektrifikuotame čempionate. Deja, dar nepasibaigus 2018-ųjų sezonui viena po kitos apie pasitraukimą iš „World RX“ pareiškė „Audi“, čempioniškoji „PSRX Volkswagen Sweden“, „Peugeot“ ir „Ford“.

Teoriškai toks ūmus komandų lyderių ir charizmatiškų pilotų nukraujavimas turėjo išgąsdinti FIA strategus. Praktiškai vienintelė emocija, kurią viešai pademonstravo FIA prezidentas Žanas Todtas (Jean Todt) – apgailestavimas, kad lig šiol automobilių gamintojai pernelyg vangiai į „kovinę“ techniką diegė aplinkai draugiškus sprendimus: ralio pasaulyje nėra nei hibridų, nei kokių nors ekologiškų technologijų. Neseniai vykusio Monte Karlo ralio metu duodamas interviu leidiniui jis „Motorsport News“ jis patikino, kad netrukus padėtis pasikeis – jau šiais metais bus paskelbtas naujas ralio reglamentas, pagal kurį parengti automobiliai WRC startuos 2022-aisiais.

„Šiek tiek keista, kad visose didžiosiose automobilių parodose Frankfurte, Paryžiuje, Tokijuje ar Ženevoje rodomos šie tiesų įspūdingos technologinės naujovės, tačiau į ralį lig šiol niekas nebuvo perkeliama, nes taisyklės to nereikalavo. Dabar padėtis pasikeis, nes mūsų technikos ekspertai drauge su gamintojais derina naują reglamentą, todėl bent jau hibridinės jėgainės svarbiausiame FIA čempionate 2022-aisiais tikrai atsiras“, – pareiškė Ž. Todtas.

Kita vertus, nors FIA vadovai tikina, esą laiko perprasti naujas žaidimo taisykles bus daugiau nei pakankamai, WRC startuojančių komandų vadovai akcentuoja būtinybę itin atidžiai įsiklausyti į jų lūkesčius ir išnagrinėti galimybes. Akivaizdu, kad standartiniai automobiliai ir juose naudojamos technologijos su profesionaliai lenktynėms paruoštomis mašinomis dažnai bendra turi tik pavadinimą ir kėbulo siluetą. Todėl kalbant apie tokius iš pirmo žvilgsnio žemiškus dalykus kaip hibridinės jėgainės, reikia itin aiškiai apibrėžti visas smulkmenas, pradedant sistemos įtampa ir baigiant atskirų detalių tiekėjais.

LASF prezidentas Romas Austinskas, komentuodamas permainų eskizus ir padėtį mūsų šalyje atkreipė dėmesį, kad ligšioliniai „žaidimai su elektra“ su sportu iš tiesų turėjo labai nedaug bendra.

„Lietuvoje keletą kartų vyko lenktynės elektromobiliais iš Vilniaus iki Palangos, buvo pasirodymų kai kuriuose mini ralio etapuose, kuriuos galima vertinti tik kaip automobilinių importuotojų rinkodaros renginius. Visgi būtent nuo to viskas prasideda ir didžiajame sporte. Kokybiškai organizuojamos varžybos sutraukia milžiniškas auditorijas ir tampa išskirtinai gera vieta naujoms technologijoms pristatyti. Todėl net neabejoju, kad automobilių sporto „elektrifikaciją“ ženklinantis skepsis labai greitai išsisklaidys. Po FIA vėliava rengiamas „Formula E“ čempionatas vyksta nepriekaištingai. Priežasčių, dėl ko galėtų strigti analogiški ralio kroso ar ralio projektai tiesiog nėra. Reikia tik šiek tiek laiko ir kantrybės“, – teigia R. Austinskas.

Labai panašiai situaciją apibrėžia ir Lietuvos elektromobilių asociacijos lyderiai. Jų teigimu, kai kurie gamintojai labai aiškiai siekia lyderystės šioje rinkoje, todėl testuoja technologijas visose įmanomose platformose.

„Automobilių sportas yra vienas geriausių būdų patikrinti įvairių konstrukcijų ir inžinerinių sprendimų efektyvumą, nes čia technika eksploatuojama nepaprastai intensyviai, o visos klaidos „išlenda“ labai greitai. Žinoma, ne visi automobilių gamintojai šiuo metu turi vienodai didelį įdirbį kuriant hibridines technologijas ar elektromobilius, tačiau neabejoju, kad kai FIA paskelbs naujas žaidimo taisykles, darbas taps gerokai intensyvesnis. Juo labiau, kad tai sutampa su būtinybe prisitaikyti prie naujų ES aplinkosaugos reikalavimų. Kaip žinia jau 2020-aisiais metais lengvieji automobiliai vidutiniškai į aplinką galės išmesti 95 g/km CO2, todėl nemažai kompanijų turės arba atsisakyti kai kurių jėgos agregatų, viršijančių šias normas, arba gerokai didinti hibridinių modelių bei elektromobilių dalį bendrame nuo konvejerio nuriedančių mašinų „tiraže“. T. y. jei kam nors susidarė įspūdis esą „nieko nevyksta“, galiu drąsiai sakyti, kad technologijų vystymas dabar vyksta pasiutusiais tempais. Artimiausiais metais didžioji dalis gamintojų savo gamoje pristatys nuo trijų iki penkių elektromobilių. Kai tik šie gyvybiškai svarbūs klausimai bus išspręsti – atitinkamo dėmesio sulauks ir autosportas“, – tikina vienas Lietuvos elektromobilių asociacijos narių Mindaugas Plukys.

Tekstas Renaldo Gabarto


SKELBIAMI KANDIDATAI Į LASF PREZIDENTO POSTĄ

LASF Tikrieji nariai pagal įstatų 7.2 p. iki vasario 5d. galėjo teikti pasiūlymus suvažiavimo darbotvarkei bei kandidatūras į prezidento postą pridėdami raštišką kandidato sutikimą, gyvenimo aprašymą ir rinkiminę programą.

Iki vasario 5d. LASF Tikrieji nariai pasiūlė du kandidatus- Romą Austinską ir Saulių Girdauską.

Kandidatų gyvenimo aprašymai ir rinkiminė programa:

Romas Austinskas– CVRinkiminė programa

Saulius Girdauskas– CVRinkiminė programa

Kandidatų sutikimai eiti prezidento pareigas saugomi LASF patalpose adresu Savanorių pr. 56, Kaunas.

Primename, kad 2019 m. kovo 23d. 11:00 val. Viešbutyje „Europa Royale Kaunas“ (Miško g. 11, Kaunas)  vyks visuotinis narių suvažiavimas, kuriame ketverių metų kadencijai bus renkamas LASF Prezidentas.

Narių siūlymus ir daugiau informacijos apie suvažiavimą rasite Suvažiavimai 


Į viršų ↑