Užuojauta Romo Austinsko šeimai ir artimiesiems

Skaudžią netekties valandą LASF bendruomenė reiškia užuojautą buvusiam LASF Prezidentui Romui Austinskui netekus mamos Aldonos Austinskienės (1935-2020). 

Atsisveikinti su velione bus galima nuo spalio 25 d., 12 val. Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22, 4 salė), karstas išnešamas spalio 26 d. 9:30 val. Laidotuvės vyks Šakių r., Slavikų kaimo kapinėse.


Kitų sporto šakų komiteto išplėstinis posėdis su bendruomene

LASF kitų sporto šakų komiteto išplėstinis posėdis su bendruomenę.

Aptariami klausimai:

  1. 2020 m. Street race ir Slalomo čempionatų sezonas;
  2. 2021 m. Street race ir Slalomo čempionatų pakeitimai;
  3. Reglamentuojančių dokumentų pokyčiai;
  4. Kiti bendruomenei svarbūs klausimai

Registracija PRIVALOMA visiems – https://forms.gle/3a9inD4KfjfRZmHR7 

Jeigu turite klausimų, pasiūlymų, aptarimo temų komitetui, prašome siųskite iš anksto el. paštu slalomas@lasf.lt, kad komitetas galėtų iš anksto pasiruošti atsakymus.


Dvi sporto federacijos prašo koreguoti „Nemuno žiedo“ investicinį projektą

Vienintelė automobilių ir motociklų lenktynių trasa Lietuvoje – „Nemuno žiedas“ šiandien susiduria su milžiniškais iššūkiais. Trasos dangos būklei su laiku vis blogėjant, o saugumo priemonėms nebeatitinkant išaugusių reikalavimų, ją valdančios valstybės institucijos sukūrė privačių investicijų pritraukimo projektą. Tačiau šį planą išnagrinėjusios Lietuvos automobilių (LASF) ir motociklų (LMSF) sporto federacijos įžvelgia, jog pritraukti žadamų investicijų gali ir nepavykti.

„Nemuno žiedo“ atnaujinimo planas, įtraukiant privačius investuotojus, prasidėjo atliekant detalią analizę, kurios metu buvo prieita prie išvados, jog realių galimybių pasirūpinti valstybės valdoma trasa iš biudžeto lėšų nėra. Dėl to nuspręsta pradėti koncesijos procedūras – ieškoti privataus kapitalo. Pagal parengtą projektą numatoma pritraukti investuotoją, skirsiantį lėšų rekonstruoti trasą iki FIA Grade III lygio, o vėliau terminuotą laikotarpį įgausiantį komercinio valdytojo teises.

„Viena vertus, šiuo metu parengtas investicinis projektas atliktas tikrai profesionaliai – Lietuvos sporto centras atliko didelį darbą, išsamiai išanalizavo situaciją ir parengė tolimesnį veiksmų planą. Tačiau iš kitos pusės – susipažinę su projektu, manome, kad planuojamos atnaujinto „Nemuno žiedo“ pajamos yra pernelyg optimistinės. Ypač turint omenyje, jog pradinių investicijų suma yra daugiau nei 7 milijonai eurų, kurių atsipirkimas numatytas per 20 metų laikotarpį. Tokiomis sąlygomis, vertinant vidutines metines regiono žiedinių trasų pajamas, kyla rizika nerasti investuotojo apskritai. Šiuo metu oficialiai kreipėmės į žiedą administruojančias institucijas: Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją bei Lietuvos sporto centrą su prašymu atsižvelgti į mūsų nuomonę bei persvarstyti projektą“, – kalbėjo naujasis LASF prezidentas Egidijus Janavičius.

Anot E. Janavičiaus, svarbu ne tik sudėlioti realistinį planą, bet ir atsakyti į klausimą, kaip pagerinti būklę jau dabar – kadangi net ir palankiausio scenarijaus atveju, iki realių darbų pradžios praeitų maždaug pusantrų metų. Jo teigimu, šiuo metu pagrindinės problemos yra dvi: asfalto danga ir saugumo priemonės. Taipogi trasos viduryje yra likusi privati namų valda, kurios išpirkimu taip pat turėtų pasirūpinti būsimasis koncesininkas. Negana to, pasak LASF vadovo, per planavimo procedūroms numatytą laiką būtina atlikti nors minimalius renovavimo darbus, jog pasiruošimo laikotarpyje varžybos galėtų vykti sklandžiai ir saugiai:

„Tokį mūsų federacijų dėmesį diktuoja situacijos rimtumas. Nesiėmus priemonių, „Nemuno žiedą“ gali tekti uždaryti dėl saugumo reikalavimų neatitikimo, kuriuos pastaraisiais metais jis ir taip sunkiai įgyvendindavo, o nuo šios trasos tiesiogiai priklauso automobilių bei motociklų žiedo disciplinos. Pateiksiu pavyzdį: įsivaizduokime, jog Lietuva teturi vieną sporto areną, kur žaidžia visos krepšinio komandos. Laikui bėgant menkai prižiūrima arena dėvisi ir vieną dieną kyla grėsmė apskritai likti be vietos žaisti. Tačiau jei krepšinio atveju tokia situacija skamba gana komiškai, tokia šiandien yra techninių sporto šakų realybė“.

LASF prezidentas pridūrė, jog dirbant kryptingai ir radus realų investuotoją, tai reikštų svajonės išsipildymą ne tik lenktynininkams, bet ir kiekvienam Lietuvos automobilininkui bei motociklininkui. Rekonstruotas žiedas būtų skirtas ne tik profesionaliam sportui, bet ir laisvalaikiui bei vairavimo įgūdžių tobulinimo mokymams. „Nemuno žiedo“ poreikis visuomenei šiuo metu yra ypač aktualus, kai kilo plačios diskusijos apie jaunimo galimybes tobulinti savo sportinio vairavimo įgūdžius ne gatvėse, bet profesionaliose, saugiose erdvėse.

„Nemuno žiedas“ yra techninių sporto šakų kompleksas greta Gaiženėlių k. (Kauno rajonas). Atidarytas dar 1960 metais, jis iki šiol yra žiedinių lenktynių automobilių ir motociklų sportininkams centras, kuriame vyksta visos pagrindinės varžybos Lietuvoje. Dabartinė trasos konfigūracija yra išlikusi po rekonstrukcijos, atliktos dar 1987 metais. Tačiau net ir tuomet, nutrūkus finansavimui, ji taip ir liko nevisiškai užbaigta.

Nuotrauka Egidijaus Babelio


Projektas „Aš – ralistas“: Svajojantiems tapti ralio lenktynininku

Kasmet vis daugiau jaunų žmonių susidomi automobilių sportu. Lygiagrečiai daugėja ir pačių įvairiausių mėgėjiškų autosporto renginių: pradedant įvairiomis orientavimosi varžybomis, baigiant slalomais, kartais, krosu ar driftu.

Nesvarbu, koks metų laikas – bene kiekvieną savaitgalį vyksta pačios įvairiausios mėgėjiškos arba profesionalios autosporto varžybos. Tai tik įrodo, kad Lietuvoje įsitraukti į automobilių sportą norinčių yra tikrai daug. Džiugu, kad automobilių sportu domisi ne tik vyriškoji lytis, bet itin didelį susidomėjimą rodo ir dailiosios lyties atstovės.

Ne paslaptis, kad automobilių sportas visuomet buvo brangi veikla, ypač aukščiausioje profesionalų lygoje. Dažnas mėgėjas, turėdamas gana gerus vairavimo įgūdžius ir kitas automobilių sportui svarbias charakteristikas, neturi galimybių žengti žingsnį profesionalaus sportininko karjeros link. Pasinerimas į ralio, žiedo ar kitos disciplinos varžybas tampa svajone, o šią svajonę dažnai sustabdo finansinės galimybės

Siekdama skatinti domėtis ir populiarinti Lietuvos automobilių sportą, oficiali Lietuvos automobilių ralio čempionato (LARČ) media komanda „NØRDIS Media Team“, pasibaigus 2020 metų ralio sezonui nusprendė imtis naujo iššūkio – projekto „Aš – ralistas“, kuriame dalyvauti kviečiami visi, svajojantys tapti ralio lenktynininkais.

„Tai kuo gyvename – yra ralis. Jis Lietuvoje aktyviausias yra nuo gegužės iki spalio. Tiesa, žiemą taip pat būna ralio etapas, tačiau tam ne retai kelią užkerta netinkamos oro sąlygos – šalčio nebuvimas. Visas kitas laikotarpis – tai pasiruošimas naujam sezonui. Pagalvojome, kodėl gi per šį laiką mums neparuošus ir naujo lenktynininko, kuris apie tai svajoja visą gyvenimą. Turime puikią ralio bendruomenę, kuri nori ir yra pasiryžusi dalintis patirtimi bei resursais. Užteko vos kelių pokalbių, po kurių jau žinojome – 2021 m. Lietuvos automobilių ralio čempionatui auginsime naują talentą“, – tikėjimu projektu degė „Aš – Ralistas“ projekto iniciatorius Tomas Žekonis.

Ralistas

„Aš – Ralistas“ – tai talentų paieškos projektas, kurio eigoje bus atrenkami automobilių sportui neabejingi bei talentingi vairuotojai. Atrankos metu dalyviai bus supažindinami su automobilių ralio užkulisiais, o gabiausi jų – profesionalių sportininkų ir kitų specialistų bus apmokomi ralio subtilybių.

Projekto laimėtojas – geriausiai įvykdęs projekto organizatorių ir profesionalių sportininkų paruoštus testus bus ruošiamas 2021 m. Lietuvos automobilių ralio sezonui. Pasiruošimo procese projekto laimėtojas kartu su organizacine komanda ruoš automobilį, kuriuo dalyvaus varžybose.

Naujus ralio talentus atrinks ir jiems tobulėti padės ralio industrijoje didelę patirtį sukaupę automobilių sporto asai – Vytautas Švedas, Mingaudas Varža, Martynas Samsonas, Giedrius Notkus, Janis Vorobjovs bei kiti.

Vienas iš šio projekto mentorių, automobilių sporto varžybose dalyvaujantis nuo 2005-ųjų, Mindaugas Varža tikina, kad turint talentą, pradėti karjerą automobilių sporte niekada nevėlu: „Prie šio projekto nusprendžiau prisidėti todėl, kad noriu paskatinti Lietuvos automobilių sporto entuziastus nebijoti pradėti propaguoti autosportą. Aišku, aš labai norėčiau, kad kuo daugiau jaunimo atsidurtų automobilių sporto pasaulyje. Nors patirtis rodo, kad tam niekada ne vėlu. Štai mano artimas bičiulis ralyje pradėjo važiuoti būdamas 47-erių. Jis visuomet turėjo tokį norą, tik tam nebuvo nei laiko, nei galimybių. Tada atsirado galimybė, bet nebuvo laiko. O kai atsirado ir šiek tiek laiko – jis pradėjo lenktyniauti.

Tikiu, kad daug jaunimo taip pat turi tokį norą. Aišku, galimybių žengti į aukščiausią lygą ne visada yra, nes automobilių sportas yra labai brangus. Tačiau prisidėdamas prie projekto „Aš – Ralistas“, kartu su visa organizacine komanda norime suteikti tas galimybes Lietuvos talentams.“

Kitas projekto „Aš – ralistas“ mentorius, 2018 m. Lietuvos ralio čempionas Giedrius Notkus, pabrėžia, kad įsitraukusiems į automobilių sportą, tai tampa labai svarbia gyvenimo dalimi, šia veikla norisi gyventi, dalintis patirtimi, kasmet grįžti į trasą siekiant profesionalesnių pasirodymų:  „Ralis man yra labai svarbus, noriu, kad ši autosporto disciplina kuo labiau populiarėtų, kad ralyje dalyvautų kuo daugiau dalyvių. Labai mėgdami šį sportą – norime prisidėti prie jo populiarinimo, pritraukiant naujus žmones, galinčius nustebinti ir profesionalus“.

Projekto eiga

Svajojantys tapti ralio lenktynininkais (tiek vaikinai, tiek merginos) ar bent pasisemti naujos įdomios patirties jau dabar kviečiami registruotis projekto tinklapyje www.ralistas.lt. Dalyvių registracijos pabaiga numatoma šių metų lapkričio 3 dieną. Po registracijos bus vykdomas pirmasis atrankos etapas kartodromuose. Po to, projektui bus atrinkti 24 dalyviai, kuriuos pažins visi projekto sekėjai.

Likusius atrankos etapus vykdys profesionalūs automobilių ralio lenktynininkai, šturmanai, sportinius automobilius ruošiantys specialistai, taip pat įvairius psichologinius bei socialinius testus projekto dalyviams paruoš automobilių sporte besispecializuojantys ekspertai.

Po daugybės testų, paskutiniam atrankos etapui bus atrinkti 4 dalyviai, kuriuos ralio profesionalai ruoš ralio trasai. „Perduosime jiems savo patirtį ir žinias – tai, kas mokiniams yra neįkainojama“, – sakė Mindaugas Varža. Lygiagrečiai viso pasiruošimo metu bus ruošiamas ir sportinis automobilis, į jo ruošimą įtraukiant ir projekto dalyvius.

Šių keturių projektų dalyvių ruošimo pabaigoje, paskutinio testo metu, bus atrenkamas vienas dalyvis – projekto laimėtojas. Jį projekto komanda galutinai ruoš startui 2021 metų Lietuvos automobilių ralio čempionato varžybose: bus kuriama bendradarbystė su profesionaliu šturmanu, sportinis automobilis pritaikomas projekto laimėtojo įpročiams, pristatoma likusi mokomoji medžiaga.

„Labai apsidžiaugiau išgirdęs apie projektą „Aš – ralistas“, nes tai puiki bei pasiekiama galimybė susipažinti su automobilių sporto virtuve iš arčiau. Dar smagiau, kad prie projekto prisideda didelis būrys gerai žinomų automobilių sporto asmenybių – M. Varža, V. Švedas, M. Samsonas, J. Vorobjovs ir G. Notkus. Manau, visa projekto komanda parodys, kad galima sportuoti sąlyginai nebrangiai, jeigu tik viską teisingai apgalvoji. Projekto dalyviams linkiu kuo didžiausios sėkmės, na o Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) prie projekto taip pat prisidės, kaip tik galės“, – projekto startu džiaugėsi LASF generalinis sekretorius Tadas Vasiliauskas.

Ir tai dar ne viskas. Visi projekto „Aš – Ralistas“ etapai bus filmuojami. „NØRDIS Media Team“ pasirūpins, kad kartą per savaitę projekto sekėjus pasiektų serijiniai realybės projekto epizodai. Todėl naujų ralio talentų pasiekimus galės stebėti ne tik projekto dalyviai, bet ir visi neabejingi automobilių sportui. „Tikiu, kad projektas „Aš – ralistas“ raliu privers susidomėti dar daugiau jaunų, ambicingų, greitų, talentingų žmonių bei sekant visą projekto eigą visiems automobilių sporto entuziastams leis pamatyti ralio virtuvės užkulisius“, – kalbėjo ralio lenktynininkas Giedrius Notkus.

Pirmosios projekto serijos pasirodys dar šiais metais, o registracija pilnu pajėgumu į projektą vyksta jau dabar. Dalyvauti gali tiek vaikinai, tiek merginos.

Nuotraukos: Vytauto Pilkausko


Atšaukiamas Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato V etapas

LASF ralio komitetas informuoja, kad atsižvelgiant į būtina sportininkų izoliacija grįžus iš Lenkijos Respublikos, taip pat situacijos neapibrėžtuma visiems vykstantiems į/iš Lenkijos, didelius Covid-19 ligos protrūkius tiek Lietuvoje tiek Lenkijoje, priimtas sprendimas atšaukti Lietuvos automobilių ralio čempionato V etapą „39. Rajd Podlaski“, turėjusį vykti 2020-10-24/25 Lenkijoje.


Į viršų ↑