Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) nesutinka su Antano Juknevičiaus žiniasklaidai pateikta teisybės neatitinkančia informacija bei nori informuoti bei pateikti publikacijoje neteisingai įvardintus faktus.
Žiniasklaidoje 2016 sausio 14 d. A. Juknevičiaus pateikta informacija („A. Juknevičius federacijai Dakaro šlovės spindulių nedalins“) neatitinka tikrovės bei žemina tiek LASF, tiek jos narių garbę ir orumą.
2015-ais metais LASF biudžetas siekė 173 842 eurus, o ne 500 000 eurų, kuriuos minėjo sportininkas.
Dėl perimtų įsiskolinimų bei išeitinių kompensacijų darbuotojams, keičiantis LASF administracijai po LASF naujos valdžios išrinkimo, kurios sudarė 20 808 eurus, federacijos biudžetas 2015 metais tapo deficitinis.
Lapkričio mėnesį LASF Taryba buvo informuota apie prastą federacijos finansinę būklę, o piniginių lėšų trūkumui sumažinti ir efektyviai veiklai užtikrinti iki metų pabaigos LASF prezidentas Romas Austinskas iš jam priklausančios įmonės skyrė 10 tūkst. eurų paramą federacijai. Federacija yra skaidri, atvira ir atskaitinga savo nariams, kuriems teikia ataskaitas apie federacijos veiklą kiekvienų metų pavasarį suvažiavimo metu.
LASF kiekvienų metų rudenį teikia projektų finansavimo paraiškas Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui. Gaunamo finansavimo dalis priklauso nuo sportininkų rezultatų (užimtų prizinių vietų) tarptautinėse varžybose, nuo valstybės surenkamo biudžeto, asignavimų sportui ir kitų veiksnių. Esant lėšų trūkumui ir vadovaujantis lygybės prieš visus sportininkus principu, 2015 metais nebuvo paremtas nei vienas lenktynininkas.
LASF yra gavusi neformalų A. Juknevičiaus el. laišką, skirtą LASF prezidentui, kuriame prašoma padengti jo išlaidas Dakare už licencijas, narystę federacijoje ir kt. (suma – 935 Eur). LASF prezidentas informavo sportininką, kad prezidentas neturi teisės remti ar atleisti nuo mokesčių sportininkų. Pagal LASF reglamentuojančius dokumentus, sportininkai turi kreiptis į LASF Tarybą, sudarytą iš 15 asmenų, ir ji sprendžia dėl sportininkų išlaidų kompensavimo. A. Juknevičius su šia tvarka buvo supažindintas, oficialus jo raštas ir prašymas gautas nebuvo.
A. Juknevičius taip pat klaidina visuomenę dėl 2015 m. liepos mėnesį Tarptautinėje automobilių federacijos (FIA) rengtoje sporto konferencijoje dalyvavusių LASF atstovų išlaidų. FIA padengė 1 LASF atstovo išlaidas, tad LASF kelionė į Meksiką kainavo 2275 eurus, o ne sportininko nurodytus 7000 eurų. LASF yra FIA narė, todėl į FIA renginius viso pasaulio sporto federacijos siunčia atstovus, kad susipažintų su naujausia informacija, pasidalintų patirtimi ir kontaktais. Sukaupta patirtis yra pritaikoma LASF veiklai administruoti ir vystyti.
Taip pat norime pabrėžti, kad LASF prezidentas „Dakaro“ ralyje dalyvauja už savo asmenines, o ne LASF, lėšas, atostogų metu ir nėra Benedikto Vanago komandos vadovas. B. Vanago komandą remia R. Austinsko įmonė „Autopaslauga“. Rėmimo sutartis buvo pasirašyta prieš trejus metus, R. Austinskui nebūnant LASF vadovu, penkerių metų laikotarpiui. Prieš LASF prezidento rinkimus R. Austinskas informavo LASF narius ir deklaravo savo sąsajas su B.Vanagu.
LASF tikslas – vystyti ir populiarinti automobilių sportą Lietuvoje bei burti autosporto bendruomenę, todėl, norėdama pagerbti „Dakaro“ dalyvius, LASF ne pirmus metus rengia spaudos konferenciją. Jos metu lenktynininkai yra apdovanojami atminimo prizais, o žiniasklaidos atstovai bei autosporto gerbėjai turi galimybę užduoti klausimus mėgstamiems sportininkams. Kaip ir kiekvienais metais į spaudos konferenciją yra kviečiami visi „Dakaro“ ralio dalyviai, kurių federacija ir autosporto gerbėjai lauks ir šiemet.