Antrąjį spalio savaitgalį lietuviai kovojo bekelės, drifto, ralio bei kroso trasose ir toliau ruošėsi Olimpinėms žaidynėms

R. Baciuška laimėjo Maroke!

Rokas Baciuška laimėjo „Rallye du Maroc“! Paskutinę lenktynių dieną lietuvis važiavo dešimtuke, tačiau iki tol susikrautos persvaros užteko. Rokas beveik 10 minučių aplenkė ispaną P. Navarro ir daugiau nei 16 argentinietį J. Gonzalez Ferioli.

Pasaulio čempionas T4 klasėje paaiškės paskutiniame etape Ispanijoje. Dėl titulo kovoja Rokas bei amerikietis Austinas Jonesas ir lenkas Michalas Goczalkas. Andalūzijos ralis vyks spalio 17 – 23 dienomis.

Latvijoje finišavo Šiaurės Europos Zonos drifto čempionatas

Bikerniekų trasoje Rygoje įvyko paskutinis Šiaurės Europos Zonos (NEZ) drifto čempionato etapas. Lietuvą atstovavo septyni sportininkai, o geriausiai pasirodė Gediminas Levickas ir Donatas Macpreikšas, kurie pateko tarp aštuonių geriausių. Rygoje nugalėjo latvis Janis Jurka, o čempionu tapo jo tautietis Nikolass Bertans. Verta paminėti, jog N. Bertans atstovaus Latviją FIA Motorsport Games Prancūzijoje.

„Kauno ruduo“ sulaukė 73 dalyvių

Kauno rotušės aikštėje finišavo jau 49-asis Kauno Rudens ralis. Veteranai varžėsi 8 greičio ruožuose, kurie sudarė 81 km distanciją. Kaip ir prieš metus, čia nugalėjo Eugenijus Tumalevičius su Aleksandru Chaimskiu. Šiemet ekipažas važiavo Toyota iQ automobiliu.

Vidmantas Petronis su Laimonu Jurgelevičiumi (VAZ 2106) atsiliko 48,5 sekundės ir užėmė antrą vietą, o trečią iškovojo Regimantas Bindokas su Šarūnu Mažeika (VAZ 2101), kurie nuo nugalėtojų atsiliko kiek daugiau nei minute. SIA 3/1 klasėje greičiausias buvo Modestas Jakas su Tomu Liutkumi (VAZ 2101), SIA3/4 – Tadas Vitkevičius ir Feliks Krivickij (ZAZ 965).

Kauno miesto ir rajono bei Šakių savivaldybių keliuose organizatoriai parengė ir ilgesnę, 175 km ilgio, trasą. Čia greičiausiai važiavo Ramūnas ir Titas Čapkauskai. Paulius Prasauskas su Aurimu Kučinsku („Mazda MX3“) užėmė antrą vietą, vos trimis sekundėmis aplenkę Tomą Kažemėkaitį ir Saulių Šuopį su BMW 325.

Tarp merginų geriausiai pasirodė Rita Sabaitė ir Jurgita Raulušaitienė (Renault Clio Sport), kurios už savęs paliko Agnę Mažeikienę ir Vaidą Mažeikaitę (Honda CRX).

Uoginiuose – Sezono uždarymo šventė

Kupiškio rajone, Uoginiuose, vyko Sezono uždarymo šventė, kurioje dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – net 170! 1600 klasėje nugalėjo Robertas Steniulis (Honda Civic), antrą vietą užėmė Edvards Lajevskis (Peugeot 206), trečią – Renatas Juškėnas (Rover 200).

Damų klasėje niekas nepavijo Rasos Kanapeckienės (VW Golf), antra vieta atiteko Lėjai Vareikaitei (Honda CRX) ir Ditai Slokai (VW Golf II).

Ant Open 2500 podiumo užlipo Miks Gabrāns (VW Golf II), Laurynas Petraška (LADA RS8), Ivo Gabrāns (VW Golf III). Dalius Valiukas su Audi TT buvo greičiausias Super Cars dalyvis, jis aplenkė Žilviną Astrauską (Audi TT) ir Paulių Sniuką (VW Golf).

2500 RWD trejetukas išsidėstė taip: Viktors Gusevs (VAZ 2107), Saimonas Čyvas (BMW 316ti), Jānis Balodis (VAZ 2106). Germantas Geležinis (Buggy Havel) buvo greičiausias tarp Mini buggy dalyvių, jis aplenkė kaimynus Kristers Eglītis ir Haralds jānis Rudzājs, važiavusius su Havel Buggy Beta.

Tarp mechanikų greičiausiai važiavo Janis Miščenko (Ford Puma), kuris aplenkė Šarūną Budrį (Fiat Stilo) ir Rūdolfs Bogens (VW Golf II).

Estijoje vyko Saarema ralis

Estijos saloje vykęs ralis nebuvo sėkmingas lietuviams. M.Samsonas ir E.Snitkas bendroje įskaitoje užėmė 49 vietą, Kalėdos, J.Aurylos ir D.Dirginčiaus bei V.Jurkevičiaus ir A. Paliukėno ekipažai ralio nebaigė.

Artėja FIA Motorsport Games

Jau už dviejų savaičių Lietuvos delegacija išvyks į Prancūziją, Paul Ricard trasą, kurioje vyks antrieji „FIA Motorsport Games“. Lietuvą atstovaus devyni sportininkai, o mes kviečiame susipažinti su Marku Šilkūnu (Karting JR) ir Juliumi Adomavičiumi (GT Sprint).

Kviečiame sekti Lietuvos Automobilių Sporto Federacijos Youtube, Facebook bei Instagram paskyras – jose rasite pačias karščiausias naujienas.