Paskutinį rugsėjo savaitgalį Lietuvos sportininkai lipo ant podiumų ir gerino rekordus. Žiedo, drago ir street race varžybų apžvalga

Vokietijoje – J. Karklio podiumas

Savaitgalį Sachsenringo trasoje (Vokietija) vyko priešpaskutinis šių metų „ADAC TCR Germany“ žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame dar vieną laimėjimą Lietuvai parvežė Jonas Karklys.

Pirmose savaitgalio varžybose dėl prasto starto lietuvis buvo nukritęs į paskutinę vietą, tačiau sugebėjo pakilti iki penktosios. Antrose sekėsi geriau ir Jonas jau penktą kartą šiame sezone užlipo ant podiumo.

Karklys bendroje įskaitoje šiuo metu žengia ketvirtas ir vis dar turi galimybių pakilti iki trečiosios vietos. Paskutinis šių metų pirmenybių etapas vyks spalio 20 dieną Formulės-1 trasoje Hockenheime.

Bikerniekuose netrūko avarijų bei karštų kovų

Baltijos žiedinių lenktynių čempionate ne vieną podiumą iškovojo lietuviai. Šeštadienį vykusiose šešių valandų lenktynėse Porsche Baltic GT3 ir Audosta by Ajus Group užėmė pirmas dvi vietas bendroje įskaitoje bei GT3CUP klasėje! Rygoje taip pat puikiai važiavo ir kitos komandos: Tarzanija Racing nugalėjo A3000+ klasėje, Antėja Racing Team – dyzelių, UAB Klion Racing Team – TC1, Baltic Karting Academy – TC2, o GSR Motorsport užėmė trečią vietą TCR.

6 valandų trukmės lenktynių metinėje įskaitoje nugalėjo Porsche Baltic GT3 komanda, o Audosta by Ajus Group atiteko trečia vieta. Tarzanija Racing buvo geriausi A3000+ klasėje, Antėja Racing Team tarp dyzelių, Porsche Baltic GT4 – GT AM, Porsche Baltic GT3 – GT3CUP, UAB Klion Racing Team – TC1, Baltic Karting Academy – TC2, o nevisose važybose dalyvavę Noker Racing Team liko antri tarp TCR.

BaTCC įskaitoje šį savaitgalį BGT AM klasėje greičiausias buvo Kąstytis Volbekas, Robertas Kupčikas – BGT PRO, Karolis Jovaiša – BMW 325CUP, Deividas Sakalauskas – BTC1, Izidorius Paukštys – BTC3, o Tadas Petukauskas (BTC2) ir Aivaras Remeika (BTC4) atvažiavo treti.

Kąstytis Volbekas nugalėjo BGT AM klasės metinėje įskaitoje, o Ignas Jomantas užėmė trečią vietą. Karolis Jovaiša liko antras BMW 325CUP, Aurimas Kučinskas nugalėjo BTC1 klasėje, Izidorius Paukštys – BTC3, Aivaras Remeika liko trečias BTC4, Kęstutis Stasionis užėmė antrą vietą tarp TCR‘ų.

Kazlų Rudoje pagerintas Lietuvos drago rekordas

Power Show klasėje besivaržantis Mindaugas Beniušis paskutiniame etape pagerino Lietuvos drago rekordą – 7.71 s! (neoficialus)

Daily Drive kategorijoje nugalėjo Vidas Misiūnas, antra vieta atiteko Ievai Pečeliūnienei, trečia – Pauliui Lukošiui. Stock trejetukas atrodo  taip: Arvydas Kubilius, Klaidas Rimkus, Adrijus Kisieliauskas. Jonas Žydelis buvo geriausias tarp Street A dalyvių, už jo išsirikiavo Guoda Lukošienė ir Maksims Milčs.

Super Stock podiumas atrodė taip: Darius Duršaitis, Tomas Jocius, Rolandas Krivickas. Tarp Street B dalyvių geriausiai pasirodė Vytautas Matusevičius, Egidijus Valutis ir Modestas Vaičiulis. Saulius Petrošius nugalėjo Super Street klasėje, Marius Galminas liko antras, Robertas Kukta – trečias.

Super Gas trejetukas atrodė taip: Kazys Povilionis, Saulius Petrošis, Andrius Ūsas. Antanas Krivickas buvo geriausias tarp Pro FWD dalyvių – jam nusileido Irmantas Katinas ir Gerda Andrėkienė. Ant Super COMP pakylos lipo Paulius Vaškelis, Jevgenijs Bickovs ir Kęstutis Gylys.

Street race dalyviai rinkosi Dzūkijoje

Druskininkuose vyko paskutinis, šeštasis, Lietuvos Automobilių Street Race čempionato etapas. Penkiose klasėse varžėsi daugiau nei penkiasdešimt dalyvių, o SGC-1 laimėjo Kristupas Šablinskas su Honda Civic. Antrą laiką parodė keturiolikmetis Agnius Narbutas, trečią – Lukas Jaruševičius.

SGC-2 geriausiai pasirodė Rytis Jankevičius, vairuojantis Mazda MX-5. Už jo išsirikiavo Justas Eimontas ir Aivaras Kručas. SGC-3 trejetukas atrodo taip: Darius Sukackas (BMW 316), Wojciech Sliwowski, Šarūnas Visockas.

Simonas Kazbaras su Audi A3 buvo greičiausias SGC-4 klasėje, jis aplenkė Martyną Utkiną bei Karolį Raišį.

Ta pati trijulė dėl taurių susikovė ir OC klasėje. Šį kartą Martynas su Volkswagen Golf buvo pirmas, antrą vietą iškovojo Simonas, trečią – Karolis.

Komandinėje įskaitoje nugalėtojais tapo „Slalomo akademija powered by finišas.lt“ komanda, iškovojusi 51 tašką. Antri su 46 taškais pasirodymą baigė „Flameris Racing“ atstovai. Trečioje vietoje įsitvirtino „Automotive.lt“ rinktinė, iškovojusi 29 taškus ir vos dviem taškais pranokusi ketvirtoje vietoje likusią „Prima Line“ komandą.